Духовенство

 Його Всесвятість Варфоломій I - наш Патріарх і наш пастир, якому ми безпосередньо підпорядковуємося. Його офіційний титул: "Патріарх Константинополя-Новаго Риму і Вселенський Патріарх". Його Всесвятість називають "Вселенським Патріархом", оскільки, крім того, що він є першим єпископом свого Патріархату, він також є першим єпископом усієї Православної Церкви. Він координує життя Вселенської Церкви і допомагає вирішувати найважливіші питання її життя.





Екзарх Вселенського Патріарха в Литві о. Юстін Ківілоо

Священнослужитель, який народився в Естонії і розпочав там своє служіння. З 2004 року – диякон, 2013 р. – священик. Виконував обов’язки протодиякона митрополита Стефана Апостольської Православної Церкви Естонії, священика різних парафій, тюремного капелана. у 2023 році призначений екзархом Литовським, в січні 2024 р. прибув до Литви та приступив до своїх обов’язків.

Контакти: egzarchatas@ortodoksas.lt


Прот. Володимир Селявко

Священнослужитель з 1995 року. З 2000 по 2019 рік був відповідальним за зв'язки з громадськістю Віленської і Литовської єпархії Московського Патріархату. Випускник Московської семінарії та Санкт-Петербурзької духовної академії, багаторічний настоятель храму архангела Михаїла у Вільнюсі. У 2022 році він добровільно залишив свою посаду на знак солідарності зі священиками, яких було відсторонено від служіння через критику патріарха Кирила. О. Володимир згодом також був покараний церковним керівництвом за цей крок. У 2023 році Вселенський Патріарх зняв усі заборони, прийняв його до складу Константинопольського Патріархату. Одружений, двоє дітей.

Контакти: vladimiras.seliavko@ortodoksas.lt, Facebook.



Прот. Віталій (Віталіюс) Моцкус

Перекладач богослужбових текстів литовською мовою, перший священик в історії, який здійснив Божественну літургію литовською мовою, багаторічний канцлер Віленської і Литовської єпархії Московського Патріархату. Після того, як 2022 року патріарх Московський Кирило почав виправдовувати і підтримувати війну в Україні, о. Віталій не погодився з позицією. Віталій не погодився з позицією Патріарха, публічно засудив її і за це був відсторонений від служіння і підданий заборонам з боку Віленської єпархії Московського Патріархату. У 2023 році Вселенський патріарх Варфоломій зняв з о. Віталія всі заборони і прийняв його до кліру Константинопольського Патріархату. Одружений, двоє дітей.

Контакти: vitalijus.mockus@ortodoksas.lt, Facebook.


Прот. Георгій Рой

Багатодітний батько, приїхав до Литви з Гродно (Білорусь). З 2006 року - викладач Мінської духовної академії та семінарії. Кандидат богослов'я. Засновник і ректор Гродненського біблійного коледжу. Під час протестів у Білорусі 2020 року о. Георгій різко засудив насильство. Георгій різко засудив насильство проти мирних громадян, організував допомогу постраждалим і ув'язненим, а також дозволив мирним людям сховатися від насильства в соборі, де він був настоятелем, за що зазнав репресій. Прийнятий у клір Константинопольського патріархату 2023 року.

Контакти: georgy.roy@ortodoksas.lt, Facebook.


Свящ. Георгій Ананьєв

Звершує богослужіння в каплиці Клайпедського університету і в Клайпедському районі. Народився в Росії, де здобув світську і богословську освіту, пізніше емігрував до Литви і став громадянином Литовської республіки. З 2009 до 2022 року - священик Віленської єпархії Московського патріархату. Після початку агресії Росії проти України 2022 року висловив засудив позицію патріарха Московського Кирила, який підтримав війну, за що був підданий заборонам церковним керівництвом. У 2023 р. прийнятий у клір Константинопольського Патрірхату. Одружений, має дорослих дітей.

Контакти: georgy.ananiev@ortodoksas.lt, Facebook.


Свящ. Олександр Кухта

Творець одного з найпопулярніших російськомовних YouTube-каналів про християнство "Батюшка Ответит". Уродженець Мінська, священнослужитель із 2014 року. У 2020 році, коли в Білорусі спалахнуло насильство проти мирних демонстрантів, о. Олександр засудив застосування сили, зголосився добровольцем до в'язниці "Окрестина", щоб допомогти стражденним і ув'язненим, а також публічно молився за Романа Бондаренка, убитого правоохоронцями. Священик, який молився з ним разом, був заарештований, а о. Олександр переїхав в Україну. Олександр переїхав в Україну, а пізніше - Литву. У 2023 році прийнятий у клір Константинопольського Патріархату.

Контакти: aliaksandr.kuchta@ortodoksas.lt, FacebookTelegram.


Свящ. Георгій (Гінтарас) Сунгайла

Священик Свято-Миколаївського храму при колишній Лукішській в'язниці м. Вільнюса і Покровської каплиці при Українському домі. Вільнюса та Покровської каплиці при Українському домі. Перекладач богослужбових текстів литовською мовою, творець сайту ortodoksas.lt. Вивчав філософію, теологію, релігієзнавство і нині є докторантом Університету Вітаутаса Великого. Священнослужитель з 2018 р. У 2022 році разом з іншими литовськими священнослужителями, незгодними з позицією патріарха Кирила щодо війни в Україні, зазнав церковних покарань з боку Московського Патріархату. Згодом був виправданий Вселенським Патріархом і прийнятий у клір Константинопольського Патріархату. Одружений, має дитину.

Контакти: gintaras.sungaila@ortodoksas.lt, Facebook.

Архідиякон Віктор (Вікторас) Мініотас

Литовець, батько великого сімейства, народився на засланні в Росії, репатріювався до Литви після того, як вона стала незалежною. Член Спілки композиторів Литви, один із першопрохідців литовської православної музики, що стояв біля витоків першої литовськомовної парафії. Два десятиліття служив дияконом у Вільнюсі і був удостоєний почесного титулу протодиякона (нині архідиякон).

Контакти: viktoras.miniotas@ortodoksas.lt, Facebook.



Диякон Іоанн Овчинников

Народився в Росії, де здобув світську та богословську освіту. Рукопокладений у сан диякона 2019 р. Після початку агресії Росії проти України 2022 року підписав колективний лист духовенства Московського Патріархату із закликом зупинити війну, брав активну участь у російському антивоєнному русі. Наприкінці 2022 р. переїхав до Литви. У 2023 р. прийнятий у клір Константинопольського Патріархату.

Контакти: ioan.ovchinnikov@ortodoksas.lt

Підтримка проекту

Ви можете підтримати наш проект:

Contribee PayPal


VšĮ „Krikščionių ortodoksų iniciatyvų centras“
IBAN: LT487300010173170576
SWIFT: HABALT22

Популярні публікації

Медовий Спас